datasel bilgi sistemleri
 
Vestel ve datasel işbirliği
   

DataSel Vestel Pazarlama' nın marketing web sitesi www.vestel.com.tr sitesini bitirdi.Söz konusu site ile tekstil, elektronik, beyaz esya, finans ve enerji alanında faaliyet gösteren Zorlu Holding' in elektronik ve beyaz eşya ürünleri pazarlama şirketi olan Vestel Pazarlamanın, web sitesi üzerinden başlatacağı çalışmaların ilerde bayii ağına yönelik çalismaları da desteklemesi de hedeflenmekte.

Proje sonucunda kullanıcılar web sitesi üzerinde Vestel Pazarlamanın sunduğu ürünler hakkında bilgi sahibi olabilecekleri gibi, kendilerine kişiselleştirilmiş olan yapılan yöneltme yardımları ile onlara en uygun ürünleri seçebilecekler. Yine site içinde Datasel E-iş yazılım ekibi tarafından geliştirilen platform sayesinde müşterilerden gelen feedback'ler toplanıp müşteri ilişkileri merkezine yansıtılabilmekte. Ayrıca kullanıcılar site içinde sahip oldukları ürünlerin el kitaplarınında talebini de yapabilmekte ve anketlere katılarak ürünlere dair düşündüklerini aktarabilmekte. Söz konusu projenin daha sonraki fazlarında müşteriye web sitesi üzerinden siparişlerini de online yapabileceği ve bire-bir interaktif hizmet sunmak üzere e-ticaret modelinin oluşturulmasi öngörülmekte. Türkiye' de geniş bir bayii ağına sahip olan ve bu ağ kanalı ile satişlarını gerçekleştiren Vestel' in, bayii ve bugüne kadar bayiilerde bulunan müşteri bilgileri biraraya getirilmesi amaçlanmakta.

Datasel elektronik iş danışmanları ve Vestel proje yetkilileri tarafindan yürütülen çalışmalarla yapısı belirlenen veri tabanı üzerinde, müşterilere yönelik profil bilgileri olusturuluyor. Birebir pazarlama yapabilmeye de olanak sağlayacak özelliklerin yer aldığı sistem içeriğinin, müşterilerin etkileşimli ortamdaki iletişimi ile giderek zenginleşmesi planlanmakta. DataSel' in Vestel Pazarlama için geliştirdiği olan bu projenin, müşteri mutluluğu ve bağlılığının sağlanabileceği müşteri ilişkileri yönetim sisteminin temeli olacağı belirtilmekte.

   
datasel bilgi sistemleri