Kosova Bilgi Sağlık Sistemi Genel Kabulü Gerçekleşti - Ekim 2015

The contents of this page have not been translated yet or the content is not relevant for your region.

Kosova Sağlık Bilgi Sistemi Genel Kabulü Gerçekleşti - Ekim 2015

Mart 2015 tarihinde Priştine Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde pilot uygulamaya geçen AviCenna Hastane Bilgi Yönetim Sistemi, üst düzey devlet yetkililerinin de katılımıyla yapılan basın lansmanı ile ülke çapında duyuruldu. Kosova Sağlık Bakanının ve DataSel Genel Müdürü Andonis Filipidis'in de katılımlarıyla 23 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşen lansman, Kosova yazılı ve görsel medyasında geniş yer buldu.

Başarıya ulaşan pilot hastane uygulaması sonrasında, 17-18 Eylül tarihlerinde Sağlık Bakanlığı ve danışman şirketin katılımıyla gerçekleşen Proje Genel Kabulü ile şartnamede yer alan tüm ürün fonksiyonları teslim edilmiş ve DataSel ana sorumluluğu tamamlanmış oldu. Proje, ülke çapında 70'ten fazla hastane ve sağlık merkezi 4 aşamada sistemi kullanmaya başlayacak.

Toplamda 4 yıl sürecek olan proje sonucunda tüm ülke hastane ve sağlık kuruluşlarında AviCenna HBYS kullanılacak. Sağlık Bakanlığı ve yerel kaynakların uygunluk takvimine göre tüm ülkede hayata geçirilmesi planlanan projenin ilerleyen aşamalarında DataSel, sahada ortaya çıkabilecek ek gereksinimlere, uygulama geliştirme desteği ve proje danışmanlığı görevlerini yerine getirecek.

http://yuksel.net/images/bulten_pdf/bultenyuksel74.pdf

  • Click to enlarge image kosova.jpg
  •  DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.

YUKSEL_HOLDING About Us | Privacy Policy | Contact Info
Datasel ISO9001 Datasel ISO27001 Datasel IBM Business Partner Ready for DB2 Datasel İHE
207.241.231.151