Hastane Bilgi Yönetim Sistemi

AviCenna HBYS
Siz hastalarınızla ilgilenin datasel_avicenna_hap_yazili
AviCenna HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) ile onların hastanenize kabul anından esenlikle taburcu olmalarına kadar gereken tüm işlemleri AviCenna’ya bırakın. Personelinize hizmette göstereceği ilgi ve özen için daha fazla zaman kalsın.
     
 
AviCenna HBYSAviCenna HBYS, sağlık hizmetlerinin sunumunda e-sağlık devrimini yaratır. Tam donanımlı bir Hastane Bilgi Yönetim Sistemi olan AviCenna standartlara dayalı bir e-sağlık altyapı platformudur.
AviCenna HBYS, sağlık hizmetlerinin sunumunda e-sağlık devrimini yaratır. Tam donanımlı bir Hastane Bilgi Yönetim Sistemi olan AviCenna HBYS, standartlara dayalı bir e-sağlık altyapı platformudur. Bu altyapı platformu ile birbirinden ayrı verileri ve hizmetleri dijital ortamda yönetilmesini otomatize ederek, sonuçları tek bir ekranda kolay anlaşılabilir bir resim haline getiren AviCenna HBYS, bu resmin anında yetkili başka kuruluşlar ve karar mercileriyle de paylaşılabilmesini sağlar. AviCenna HBYS kapsamında medikal, finansal ve yönetimsel modüller yer almaktadır. Bu modüller her kurumun özgün ihtiyaçlarına uyarlandırılarak tüm süreçlerin takip edilebilmesi sağlanmakta ve personelin omuzlarındaki yük hafifletilmektedir. Kolay işletilebilir, takip edilebilir, verimli ve karlı bir hastanede sınırlı hastane kaynaklarını verimli kullandırarak hizmet kayıplarını en aza indirgenmesinde yardımcı olur. Diğer AviCenna modüllerimiz ile tam entegre çalışabilir ve değişen mevzuata kolaylıkla uyarlanabilir. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun hastanenize özel ve tüm işlevleriyle tam entegre olmuş bir AviCenna ile hastalarınıza daha fazla özen gösterin.

AviCenna MimarisiTam donanımlı bir hastane bilgi yönetim sistemi olan AviCenna’nın J2EE yazılım tabanına dayalı bir mimarisi vardır. Java kökenli olması dolayısı ile AviCenna her türlü işletim sisteminde kurulum ve işleyiş yeteneğine sahiptir. Spring yazılım çerçevesi kullanılarak XML dosyalarının içerik parametrelendirilmesi mekanizmasıyla AviCenna kolayca her müşterinin özgün ihtiyaçlarına ve sistem parametlerlerine uyarlanabilir.

AviCenna’da sunum, iletişim, peristence (veri tabanı) ve iş aklı olmak üzere dört ayrı esnek işleyiş tabakaları vardır. AviCenna yazılım platformu olarak J2EE sunucusunu kullanmakta olup işlem kayıtlarını gerçekleştirebilmesi için bağımsız bir veri tabanı yazılımına ihtiyaç duyar. İşletim sistemi ve veri tabanı bağımsızlığı dolayısıyla AviCenna düşük kurulum ve işleyiş maliyeti olan bir yazılımdır.

Çok dilli yapı ve farklı para birimleri desteği ile AviCenna, uluslar arası yapılanmalarda da etkin bir rol alabilir.


 
     
DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.

YUKSEL_HOLDING Hakkımızda | Gizlilik Politikası | iletişim
Datasel ISO9001 Datasel ISO27001 Datasel IBM Business Partner Ready for DB2 Datasel İHE

172.17.2.1