Teletıp Ürünleri
Yanınızdaki Hastane
steteskop_500
Sağlığınız dünyanın her tarafında takip edilsin.Siz uyurken doktorlarınız uyumasın. Kolay, mobil, hayat kurtaran teletıp ürünleri.

     
 
TeletıpBu cihazlara örnek olarak EKG,Ultrason, Kan Basıncı, Kandaki Şekeri ölçme, Kandaki Saturasyon Değerini ölçme, tartı, lokasyon takip cihazları sıralanabilir.

Sensor ve iletişim teknolojilerinin hızla gelişimi ile birlikte birçok cihaz daha doğru ve sağlıklı olarak EKG, kandaki şeker değeri, kilo, tansiyon gibi değerleri hastane ortamına gelmeden ev rahatlığı içerisinde ölçüp cep telefonu ve internet üzerinden uzman doktorların değerlendirmesine sunabilme yeteneğine kavuşmuştur. Bu cihazlar sayesinde hem zamandan hem maliyetlerden tasaruf edilerek zamanında müdehale edilmesi sağlanır.Bu cihazlara örnek olarak EKG,Ultrason, Kan Basıncı, Kandaki Şekeri ölçme, Kandaki Saturasyon Değerini ölçme, tartı, lokasyon takip cihazları sıralanabilir.

AviCenna Mimarisi

EKG Cihazı

Uzaktan teşhis ve acil servis uygulamaları için kişisel kullanıma yönelik, 1-12 bağlantılı EKG kaydı yapıp, kaydedilen EKG sinyallerini internet yada cep telefonu aracılığıyla çağrı merkezine iletir. Çağrı merkezinde PC tabanlı bir alıcı istasyon, gönderilen EKG’yi alır ve görüntüler.Bu küçük ve kullanımı kolay EKG, hastaları denetim altında tutar ve hekimlere net, ayrıntılı bir EKG grafik kaydı sağlar.

Uygulama ve Özellikler

  • Kardiyak semptomların teşhisi
  • Kronik kalp hastalarının uzaktan, evden/klinikten izlenmesi

Ultrason Cihazı

Portatip Ultrasound görüntüleme sistemi USB uyumlu Prob ile ekran ve veri işleme kabiliyetine sahip ve bu görüntüleri kaydedip çağrı merkezi uygulamasına gönderilmesine olanak veren cihazdır.

Tansiyon Cihazı

Hipertansif ve Hipotansif Hastalar İçin uygulaması kolay, tek adımlık, evde izleme sistemi. Kullanımı kolay, tek adımlık bu alet, hekimlerin rutin tansiyon ölçümünü, hastalarının evlerinin konforunda yürütmelerine olanak verir.

Kandaki Şekeri Ölçer Cihaz

Teknik gelişmelerle birlikte diyabetlilerin, teletıp uyumlu küçük taşınabilir kandaki şeker ölçer cihazı yardımı ile kendi kendilerine kan ve idrar şekerlerini kolay, güvenilir olarak ve kısa sürede ölçebilmeleri, diyabet tedavisinde doktor ve hastaya kolaylık sağlamıştır. Kandaki şeker ölçüm cihazı ile kan şekeri çubukları ve parmak delme aleti ile alınan kan örneği cihazla ölçülerek tek tuşla çağrı merkezi alıcı istasyonuna gönderilir.

Uygulama ve Özellikler

  • İstenildiği anda kandaki şeker değerinin ölçülmesi
  • Çağrı merkezine gönderilerek web üzerinden grafiksel olarak takibi

Kandaki Saturasyon Değerini Ölçer Cihaz

Kandaki saturasyon değerini çok kolay ölçmesini sağlar. Ölçülen bu değer interrnet veya cep telefonu hattı üzerinden Çağrı Merkezi Alıcı Merkezine otomatik olarak gönderilir.

Tartı

Rutin ağırlık kontrolünü basit ve etkili kılar. Kullanıcının tek yapması gereken, tartının üzerine çıkmaktır. Kullanıcının ağırlığı, internet veya cep telefonu hattı üzerinden Çağrı Merkezi Alıcı Merkezine otomatik olarak gönderilir.

Uygulama ve Özellikler

  • Günlük kilo ölçümleri
  • Ölçülen bu değerlerin çağrı merkezine gönderilerek web üzerinden grafiksel olarak sunulması

Lokasyon Takip Cihazı

Kullanıcıların herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda lokasyonlarını belirlemek için hazırlanmış cihazdır. Üzerinde GSM sim kartı ve GPRS veri yolu ile GPS verisini Çağrı Merkezi Uygulamasına göndererek kullanıcının o an nerede olduğunu gösterir. Mevcut kişisel acil müdahale sistemi ile desteklenen alarm sisteminin bir bacağını oluşturur.

Çağrı Merkezi Alıcı İstasyonu Yazılımı

Veri toplama ve yönetimi açısından hazırlanmış ana merkezdir. Kullanımı kolay bu ürün, standart her tür bilgisayar ekipmanına uygulanabilir. Uzun süreli kullanım için tasarlanmış olan sistemin veritabanı, çeşitli erişim ve yönetim seçenekleri sunar. Çağrı Merkezi yazılımı tüm teletıp cihazlarını destekler. Ayrıca, büyük ölçekli servis işlemlerini desteklemek üzere farklı sistemler ağ üzerinden birbirine bağlanabilir.
 
     
DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.
Hakkımızda | Gizlilik Bildirimi | İletişim

Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş.bir YUKSEL_HOLDING_LOGO_23H Holding Kuruluşudur.