MernisMernisDataSel Mernis entegrasyonu kullanilarak hastalarin kimlik bilgileri aninda ve otomatik olarak gerekli tum terminallere ulaştırılır. Hasta kayıt, SGK ve GSS kapsam soruşturmaları ve faturalandırma gibi aşamalarda DataSel entegrasyon çözümleri sağlık kuruluşlarına büyük kolaylıklar sağlar

Merkezi Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) projesi, nüfus kayıtlarının elektronik ortamda tutulmasına, toplanan bilgilerin kamu ve sağlık hizmetleri veren kuruluşlar ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları açısından kolaylıkla ve hızlı bir biçimde bilgi iletişimi sağlayacak şekilde değerlendirilmesine olanak veren ulusal çapta bir sistemin kurulmasını kapsar.

DataSel Mernis entegrasyonu kullanilarak hastalarin kimlik bilgileri aninda ve otomatik olarak gerekli tum terminallere ulaştırılır. Hasta kayıt, SGK ve GSS kapsam soruşturmaları ve faturalandırma gibi aşamalarda DataSel entegrasyon çözümleri sağlık kuruluşlarına büyük kolaylıklar sağlar. Sadece TC kimlik numarasının girilmesiyle kişi hakkında gerekli tüm bilgiler yapılacak işlemler için elde edilmiş olur. DataSel MERNİS entegrasyon çözümleri ile vatandaşlar hastanelerde kuyruklarda bekleyerek değil sadece tedavi olup iyileşerek vakit geçirirler.


DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.

YUKSEL_HOLDING Hakkımızda | Gizlilik Politikası | iletişim
Datasel ISO9001 Datasel ISO27001 Datasel IBM Business Partner Ready for DB2 Datasel İHE

207.241.231.147