Yanık Merkezi Yazılımı
Hastanızın tedavi sürecini takip edin yanik-merkezi
DataSel Yanık Merkezi Bilgi Yönetim Sistemi gerektiğinde müşterilerimize başka hastane bilgi yönetim sistemleriyle kolayca entegre olabilecek şekilde tek başına kullanılabilen , gerektiğinde de AviCenna HBYS ile entegre olup bir AviCenna modülü olarak hizmet verebilen bir uygulamadır.


     
 
1. 2. ve 3. derece yanık hastalarının olayın vuku bulma anından tam olarak iyileştirilmelerine kadar yapılması gereken bütün idari ve tıbbi işlemlerin adım adım otomatize olarak gerçekleştirilebildiği bu sistem sayesinde acil yardıma ihtiyacı olan hastaların bakım işlemleri kolaylaştırılmakta, hız kazandırılmakta ve bir an önce hastaların şifa bulmaları sağlanmaktadır.

yanik-moduluYanık MerkeziYanık vakasının kabulünden, iyileşmeye kadar olan süreçte hastaya tarihlendirilmiş tedavi planları hazırlanır. Hastaya dair, dijital fotoğraflar kabulle ilişkilendirilmiş olarak sistemde tutulur. Bu şekilde hastanın tedavi sürecindeki gelişimlerde çok rahat gözlenebilmektedir.

Yanık merkezi yazılımı ile çeşitli derecelerdeki yanık vakaları ile ilgili hastaların kayıtlarının yapılması ile başlar. Hastada yanık meydana getiren olay ve durum bilgisi sisteme girilir.Hastanın bulguları ve yapılan ilk müdehale bilgileri ile hastanın yanık durumuna ait takip ve tedavi edilecek bir süreç başlatılmış olur . Hastanın yaşına uygun olarak; baş, boyun, göğüs, kollar, ön kollar, eller, perine, kalçalar, bacaklar, baldırlar ve ayaklarına, ön ve arka olmak üzere vücüda oranla yüzde değerleri atanır  ve vucut bölgelerin 1., 2., 3. ve 4. derece yanık değerleri girilir. İlgili bölgeler ön ve arka gösterimli vücut grafiği üzerinde yanık değerleri ve yanık dereceleri ayrı ayrı ve uluslar arası standarda uygun olarak renklendirilmiş grafikle gösterilir. Hastanın yaşı, kilosu, yanık yüzdesi, yanma saati, kabul saati, yanık mekanizmasına bağlı olarak verilecek gunluk ve saatlik sıvı miktarları girişi yapılır.Yanık vakasının kabulünden, iyileşmeye kadar olan süreçte hastaya tarihlendirilmiş tedavi planları hazırlanır. Hastaya dair, dijital fotoğraflar kabulle ilişkilendirilmiş olarak sistemde tutulur. Bu şekilde hastanın tedavi sürecindeki gelişimlerde çok rahat gözlenebilmektedir.


 
     

DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.
Hakkımızda | Gizlilik Bildirimi | İletişim

Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş.bir YUKSEL_HOLDING_LOGO_23H Holding Kuruluşudur.