Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş. Genel Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi

Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş. sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

Bu genel gizlilik bildirimi Datasel Bilgi sistemleri A.Ş. web sitelerinde toplanabilecek bilgileri, kişisel bilgilerinizi nasıl koruduğumuzu ve sağladığınız kişisel bilgilerle ilgili olarak kullanabileceğiniz tercihleri açıklar.
Genel Gizlilik İlkemiz çalışanlar, ortaklar veya iş başvurusunda bulunanlarla ilgili olanlar gibi başka türden kişisel bilgileri nasıl koruduğumuz hakkında bilgi sağlar.

- Kapsam:
Bu bildirim, Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş. (ki bundan sonra Datasel ismiyle anılacaktır) işletilen web siteleri için geçerlidir.

  • Verdiğiniz kişisel bilgileri yalnızca, bu bilgileri verme nedenine uygun amaçlar doğrultusunda kullanırız.
  • Bizden istenmedikçe ve açık onayınız olmadıkça kişisel bilgilerinizi başka pazarlamacılarla paylaşmayız. İzin vermezseniz, bilgilerinizi başka pazarlamacılarla paylaşmayız.

- Topladığımız Bilgiler ve Kullanılma Şekli:

Kişisel bilgi vermeden web sitelerimizi ziyaret edebilir ve ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bununla birlikte, özel fırsatlardan yararlanmak için kişisel bilgiler vermeniz gerekebilir.

Kişisel bilgiler, adınız, e-posta adresiniz veya posta adresiniz gibi sizi tanıtabilecek bilgilerdir. Kişisel bilgileri toplamamızın nedeni, istediğiniz bilgi ve ürünü örneklerini sağlamak, özelleştirilmiş etkileşimli bir deneyim sunmak ve gereksinimlerinizi karşılayan yeni ürün ve hizmetler geliştirmede bize yardımcı olacak bilgiler elde etmektir. Verdiğiniz kişisel bilgileri yalnızca, bu bilgileri verme nedenine uygun amaçlar doğrultusunda kullanırız. Örneğin:

Web Sitesi Programları / Yarışmalar / Bilgi Talepleri: Datasel, ürün örnekleri taleplerinizi karşılamak, promosyonlara girmek veya web sitesi programlarına katılmak için gereken bilgileri toplar. Adınız, e-posta adresiniz, posta adresiniz ve telefon numaranız buna dahil olabilir. Yaşınızın katılım için yeterli olduğundan emin olmak için yaşınızı sorabiliriz.

Ürün Örnekleri: Ürün örnekleri veya sunduğumuz başka fırsatlardan yararlanmanız için, kişisel bilgiler vermenizi veya anket sorularını yanıtlamanızı isteyebiliriz.

Anketler: Web sitesi anketlerine katılmayı seçerseniz, ev halkı ve ilgi alanlarınız gibi özel bilgiler vermenizi isteyebiliriz. Katılmamayı tercih hakkınız her zaman vardır.

Tüketici Hizmetleri: Tüketici hizmet temsilcimizle bağlantı kurarsanız, gerektiğinde sizi izleyebilmek için kişisel bilgiler isteyebiliriz.

Tüketici Araştırması: Ürün ve hizmetler hakkında tüketici araştırmalarına katılmak isteyip istemediğinizi sorabiliriz. Katılmayı seçerseniz, gereksinimlerinizi daha iyi anlamamıza yardımcı olacak ek bilgiler isteyebilirsiniz. Katılmamayı tercih hakkınız her zaman vardır.

Web Üzerinden Satın Almalar: Web sitemiz ürün satın alma seçeneği sunuyorsa ve çevrimiçi alış veriş yapmayı seçerseniz, kredi kartı bilgilerinizi isteriz. (Henüz aktif değildir.)

Kişisel Olmayan Internet Bilgileri: Datasel, web sitemizi yönetmemize yardımcı olacak ve web sayfalarının düzgün görüntülendiğinden emin olmamızı sağlayacak, tarayıcı türü, işletim sistemi ve ziyaret edilen web sayfaları gibi kişisel olmayan bilgileri toplar.

Diğer Bilgiler: Ticari olarak elde edilebilecek kaynaklardan, adres değişikliği veya demografik bilgiler gibi sizinle ilgili başka bilgiler alabiliriz. Ayrıca, ticari olarak elde edilebilecek posta listelerinden de bağlantı bilgileri alabiliriz.

-Tercihleriniz ve Bilgilerinize Erişim:

Web sitesi programlarımız size seçenekler sunar.

Datasel kişisel bilgilerinizi doğru olarak saklamaya çaba gösterir. Verdiğiniz kişisel bilgileri düzeltebilir veya güncelleştirebilirsiniz. Bilgilerinizi görüntüleme veya güncelleştirme olanağı olup olmadığını öğrenmek için web sitesine bakın.

Web sitemiz, e-posta ve diğer etkileşimli programlarımız, bizden haber almayı veya bizden gelen haberleri durdurmayı seçmenize olanak sağlar. Aldığınız e-posta içinde verilen çıkış talimatlarını uygulayarak, istediğiniz zaman e-posta programlarından çıkmayı seçebilirsiniz. Ayrıca kaydolduğunuz Datasel programlarından çıkabilir veya bu Gizlilik Bildirimindeki kişisel bilgilerinizin artık kullanılmamasını sağlayabilirsiniz.

-Tanımlama Bilgileri ve Web İşaretleri:

Datasel, web sitesi ve e-posta programlarımızı yönetmek için tanımlama bilgileri ve web işaretleri kullanır. Tanımlama bilgilerini ve web işaretlerini kişisel bilgileri toplamak veya depolamak için kullanmayız.

Tanımlama bilgisi, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza yerleştirilen küçük bir dosyadır. Tanımlama bilgileri, kullandığınız web tarayıcısının türü gibi web sitesi deneyiminizi yönetmek için kullanılan, kişisel olmayan bilgileri saklamak için kullanılır. Tanımlama bilgileri ayrıca, web sitesi deneyiminizi özelleştirmek için tercihlerinizle ilgili bilgileri saklamak için de kullanılabilir.

Web işaretleri, bir web sayfasının kaç kişi tarafından ziyaret edildiği veya bir e-postanın kaç kişi tarafından açıldığı gibi, web sitesi veya e-posta yönetimine yardımcı olan, az sayıda bit içeren bilgisayar kodlarıdır.

Tanımlama bilgileri ve web işaretleri, ileride daha iyi hizmetler tasarlayabilmek üzere, tüketicilerin web sitesi ve e-postalarımızı nasıl kullandıklarını daha iyi anlamamıza yardımcı olur.


-Bilgi Paylaşımı:

Açıkça izniniz istenip alınmadan, Datasel kişisel bilgileri üçüncü taraflarla (başka pazarlamacılarla) paylaşmaz. İzin vermezseniz, kişisel bilgilerinizi paylaşmayız. Kişisel bilgilerinizin başka şirketlerle paylaşılmasına izin verirseniz, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetler sunan şirketlerle bu bilgileri paylaşabiliriz. Bu durumda bu şirketler doğrudan sizinle bağlantı kurabilir.

Datasel, ürün örnekleri göndermek, web sitesini yönetmek ve adımıza bağlantı kurmaları için başka şirketlerden yararlanabilir. Datasel bu şirketlere yalnızca, bu hizmetleri sağlamak için gereksinim duydukları kadar kişisel bilgiyi geçici olarak verir. Bu şirketlerin bu kişisel bilgileri Datasel ile aynı standartlarda korumalarını ve başka hiçbir amaçla kullanmamalarını zorunlu tutarız.

Yasa ve/veya kamu makamlarının zorunlu kılması halinde, Datasel kişisel bilgileri açıklar.

-Bilgi Güvenliği:

Datasel kişisel bilgileri güvende tutmayı taahhüt eder. Kişisel bilgileri kaybolmaya, kötü niyetli kullanıma veya değiştirilmeye karşı korumak için kullandığımız uygun teknik, idari ve fiziksel prosedürlerimiz vardır.

Bilgilere erişimi, bilgilerin verilme nedenine uygun bir kapsamda bilgilere işleri için gereksinimi olan kişilerle sınırlamaktayız. Kişisel bilgileri yalnızca makul ölçüde gerekli bir süre için tutarız.

Datasel adına hizmet vermeleri için başka şirketlerle sözleşme yaptığımız ve bu amaçla kendilerine geçici olarak kişisel bilgiler verdiğimiz zaman, bu şirketlerin bilgileri Datasel ile aynı standartlarda korumalarını zorunlu tutarız.

-Gizlilik Bildirimimizin Tarafınızdan Kabul Edilmesi:

Bu web sitesini veya başka herhangi bir Datasel web sitesini kullanmanız, bu Gizlilik Bildirimini kabul ettiğinizi ve web sitesinde yer alan hüküm ve koşullara uyacağınızı gösterir. Buradaki hükümlerden herhangi birini kabul etmiyorsanız, lütfen bu siteyi kullanmayın veya herhangi bir kişisel bilgi vermeyin. Bu madde Avrupa Birliği üyesi devletler için geçerli değildir.

-Bu Gizlilik Bildirimi Üzerinde Değişiklikler:

Datasel, bu gizlilik bildiriminde güncelleme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.

DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.
T.C. Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi
ankara-universitesi Proje Adı : FULL OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle, Developer 2000
Teknolojik Yapı : Itanium Server Cluster Mimari
Proje Açıklaması : Bu projede AVICENNA Hastane Bilgi Yönetim Sistemi kurulmuştur. 730 yataklı hastanenin full otomasyonuna ve donanım altyapısına yönelik çalışmalar yapılmış olup Hastane’nin üç merkezden oluşan yapısı tek merkezden yönetilecek şekilde mimariye kavuşturulmuştur. Hastanede otomasyon Projesi 400 kullanıcılı tarafından kullanılmaktadır.
T.C. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
adnan_menderes Proje Adı : ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle VTYS , Developer 2000
Teknolojik Yapı :
3 adet HP NetServer LH Ana Sistem Cluster olarak çalışmaktadır.
Proje Açıklaması :
Bu projede AVICENNA Hastane Bilgi Yönetim Sistemi kurulmaktadır. Hastanenin medikal otomasyonuna yönelik çalışmalar yapılmakta  ve Hastanenin otomasyonu  İdari/Mali/Tıbbi  olarak sağlanmaktadır. Proje kapsamında Network altyapısı gerçekleştirilmiştir. 100 kullanıcılı bir sistem kurulmaktadır.
T.C. Başkent Üniversitesi Merkez Hastanesi
tc_baskent_mini
Proje Adı : HASTANE BİLGİ YÖNETİM OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle VTYS , Developer 2000
Teknolojik Yapı : HP 9000 / 800 , K 200 Ana Sistem, G30 Yedek Sistem
Proje Açıklaması : Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ( İdari , Tıbbi, Mali) Hastanenin , komple ( Ankara, Ayaş , Gölbaşı) otomasyonu gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında Network altyapısı gerçekleştirilmiştir. Başkent Ankara'da kurulacak Internet, NT Web server ağ yapısı donanım ve yazılım hizmetleri yapılmıştır. 200 kullanıcılı bir sistem gerçekleştirilmiştir.
T.C. Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi
tc_baskent_mini Proje Adı : HASTANE BİLGİ YÖNETİM OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle VTYS, Developer 2000
Teknolojik Yapı : HP 9000/D Class Ana Sistem
Proje Açıklaması :
Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ( İdari , Tıbbi, Mali) Hastanenin , komple  otomasyonu gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında Network altyapısı gerçekleştirilmiştir. 130 kullanıcılı bir sistem gerçekleştirilmiştir.
T.C. Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi
tc_baskent_mini
Proje Adı : HASTANE BİLGİ YÖNETİM OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle VTYS, Developer 2000
Teknolojik Yapı : HP 9000/D Class Ana Sistem
Proje Açıklaması : Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ( İdari , Tıbbi, Mali) Hastanenin , komple  otomasyonu gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında Network altyapısı gerçekleştirilmiştir. 75 kullanıcılı bir sistem gerçekleştirilmiştir.
T.C. Başkent Üniversitesi İstanbul Dializ Merkezi
tc_baskent_mini
Proje Adı : HASTANE BİLGİ YÖNETİM OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle VTYS, Developer 2000
Teknolojik Yapı : HP 9000/D Class Ana Sistem
Proje Açıklaması : Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ( İdari , Tıbbi, Mali) Dializ Merkezinin  otomasyonu gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında Network altyapısı gerçekleştirilmiştir. 25 kullanıcılı bir sistem gerçekleştirilmiştir.
T.C. Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi
tc_baskent_mini
Proje Adı : HASTANE BİLGİ YÖNETİM OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle VTYS, Developer 2000
Teknolojik Yapı : HP 9000/N Class Ana Sistem,
Proje Açıklaması :
Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ( İdari , Tıbbi, Mali) Hastanenin , komple  otomasyonu gerçekleştirilmiştir. 130 kullanıcılı bir sistem gerçekleştirilmiştir.
T.C. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
gazi_mini Proje Adı : DÖNER SERMAYE OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle , Developer 2000
Teknolojik Yapı : HP 9000/K 460
Proje Açıklaması :
Hasta Kayıt Kabul, Hasta Hizmet Ücreti, Faturalama ve Kurum Anlaşmaları, Toplu Fatura Kesim ve Tahsilat (EMS, SSK vb.), Borçlar takibi otomasyonu sağlanmıştır.Proje kapsamında bulunan Network altyapısı gerçekleştirilmiştir. 100 kullanıcılı bir sistem kurulmuştur.
T.C. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
gazi_mini Proje Adı : FULL OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle, Developer 2000
Teknolojik Yapı : HP 9000/K 460, HP 9000/D 370 RISC Ana Sistem
Proje Açıklaması :
Bu projede AVICENNA Hastane Bilgi Yönetim Sistemi kurulmuştur. 600 yataklı hastanenin full otomasyonuna yönelik çalışmalar yapılmış ve daha önceki projede gerçekleştirilen modüllerle yeni modüllerin entegrasyonu sağlanmıştır.   100 kullanıcılı bir sistem kurulmuştur.
T.C. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
trakyaunv_logo Proje Adı : TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle VTYS , Developer 2000
Teknolojik Yapı : IBM S70  Ana Sistem
Proje Açıklaması :
Bu projede AVICENNA Hastane Bilgi Yönetim Sistemi kurulacaktır. Hastanenin medikal otomasyonuna yönelik çalışmalar yapılmakta  ve Hastanenin otomasyonu  İdari/Mali/Tıbbi  olarak sağlanmaktadır. Proje kapsamında Network altyapısı gerçekleştirilecektir. ( 550 uç ). 150 kullanıcılı bir sistem kurulacaktır.
T.C. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
uludag_logo
Proje Adı : T.C. ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ OTOMASYON PROJESİ
Platform : Oracle VTYS, Developer 2000
Teknolojik Yapı : HP 9000/ 800 K 210
Proje Açıklaması : Bu projede AVICENNA Hastane Bilgi Yönetim Sistemi kurulmuştur. Hastane Bilgi Yönetim sistemi 1992 yılında başlayan otomasyon projesinin (75 kullanıcılı) büyütülmesi gerçekleştirilmiştir. Donanımda DEC'ten HP'ye geçiş yapılmıştır. Yazılımda AVICENNA 'nın GUI platformuna aktarılması yapılmaktadır.     Proje ile birlikte 600 yataklı hastanenin İdari, Mali, (Döner Sermaye Tabanlı) otomasyonu gerçekleştirilmiştir. 100 yeni 75 mevcut, kullanıcılı bir sistem kurulmuştur.
Hakkımızda | Gizlilik Bildirimi | İletişim

Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş.bir YUKSEL_HOLDING_LOGO_23H Holding Kuruluşudur.