Yunanistan basınında...
Yunanistan basınında çıkan bir yazı..

Yunan basınında 13/01/2010 tarihli haberde, özetle, Türkiye’de  son teknoloji kullanılarak uygulanan Sağlık sisteminin başarısından ve bu başarıyı Datasel firmasının sağladığı ve bu firmanın Genel Müdürünün de Andonis FILIPPIDIS isimli bir Yunanlı olduğundan bahsetmektedir. Ve bunu Yunan Sağlık Bakanının örnek alması gerektiği söylenmektedir..

Yazının ilgili bölümünün tercümesini aşağıda bulabilirisiniz..
..
…….

…ancak, ülkemiz kamu sağlığı ile ilgili ihaleler ve ilaçlarla ilgili masrafların Türkiye Ulusal Sağlık Sistemi çerçevesinde, uluslararası standartlara uygun, son teknoloji ve Bilgisayar Sistemleri vasıtasıyla takip edildiği komşumuz Türkiye’den ders alabilir.

Burada yaklaşık 1500 devlet hastanesini kapsayan ve yaklaşık 40 milyon ABD doları maliyetli bir Ulusal Sağlık Sisteminden bahsediyoruz (şöyle ki, sadece “Attika Hastanesinin” operasyonel olmayan, yani çalışmayan otomasyonu Yunanistan’a 5,5 milyon Avroya mal olmuştur)

Sağlık Bakanımız Bay Andreas Loverdos, Türkiye’nin bu anlamda elde ettiklerini ve bizim neleri elde edemediğimizi (veya neyi elde etmek istemediğimizi) kolaylıkla ve tercümeye gerek duymaksızın öğrenebilir.

Türkiye Ulusal Sağlık Sisteminin DATASEL şirketi tarafından yapılan uygulamasındaki bu önemli ilişkinin başı aslen Selanik’li olan Bay Andonis Filippidis’dir.

Haberin orjinali için tıklayınız...

YUKSEL_HOLDING Hakkımızda | Gizlilik Politikası | iletişim
Datasel ISO9001 Datasel ISO27001 Datasel IBM Business Partner Ready for DB2 Datasel İHE

207.241.229.243