Aile Hekimliği Bilgi Sistemi

AviCenna AHBS
Siz hastalarınızla ilgilenin vkbs-tubitak
Avicenna AHBS (Aile Hekimliği Bilgi Sistemi), birey ile aile hekimi arası bilgi sürekliliğini sağlayan ve bununla birlikte T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık.Net uygulaması kapsamında, bakanlık tarafından istenilen verilerin gönderilmesi sürecini de yöneten %100 web tabanlı aile hekimliği uygulamasıdır.

     
 
Çağrı Merkezi444 74 55
Avicenna AHBS uygulaması teknoloji, fonksiyonalite ve yaklaşım açısından birçok yeniliği içerisinde barındırır. Bilimsel metodolojiler temel alınarak, bireyin geçmiş ve gelecek tıbbı veri kayıtlarını, cinsiyet, yaş ve hastalık bakış açısı ile tutar. Aile hekiminin görev ve sorumlulukları dikkate alınarak, süreçlerin birbirleri ile ilişkileri, bireyin yaşam sürecini de içine alacak şekilde geliştirilmiştir.

Uygulama içerisine kaydedilen verilerin daha çok görsel ve grafiksel öğelere yer verilerek gösterilmesi temel alınmıştır. Bu şekilde daha çok veriyi daha hızlı algılatarak daha hızlı kararlar alınmasına olanak sağlanmıştır.

Kaliteli hizmet bilinciyle DataSel Çağrı Merkezi uygulama ile ilgili her türlü desteği vermekte ve aile hekimleri 7/24 internet üzerinden veya telefonla (444 74 55) destek alabilmektedirler.

https://www.avicennaahbs.com.tr
Temel itibari ile Avicenna AHBS uygulaması web tabanlı bir uygulamadır, uygulama istenirse hem web hem de masaüstü uygulaması olarak çalışabilir durumdadır. Kullanıcı profili ve süreçleri düşünüldüğünde az zamanda çok fazla veri girişine uygun, kullanıcı dostu Microsoft Silverlight teknolojisi kullanılmıştır.

Avicenna AHBS uygulaması ile bireylerin geçmiş ve gelecek süreçlerinin daha rahat gözlenir olması ile hekimlerin daha doğru kararlar vermelerinde yardımcı olur. Uygulama içerisinde var olan performans takip modulu ile aile hekimleri anlık performanslarını takip edecek, iş yüklerini görebilecek ve daha sağlıklı iş planlamaları yapabileceklerdir.

Avicenna AHBS uygulaması temel yedi modülden oluşmaktadır. Her ana modülün içinde aynı zamanda alt modüller bulunmaktadır.
◆ Birey Yönetim Sistemi
....◇ Hasta Kayıt, Hasta Özlük, Ölüm Bildirim vb.
◆ Kaynak Yönetim Sistemi
....◇ Randevu Takip, Stok Takip
◆ Sağlık-Net Haberleşme Sistemi
....◇ Sağlık Net Veri Gönderim
....◇ Sağlık Net Veri Alma
....◇ Kimlik Paylaşım Sistemi Entegrasyonu
◆ Birey Muayene Sistemi
....◇ Muayene, E-reçete, Online Protokol vb.
◆ Periyodik Tedavi Planlama Sistemi
....◇ Tüm İzlemler ( Bebek İzlem, Çocuk İzlem, Aşı İzlem, Gebe İzlem, 15-49 Kadın İzlem vb)
◆ Performans Sistemi
....◇ Performans Takip
◆ Raporlama Sistemi
....◇ Dinamik Sorgulama ve Raporlama, Matbuu Raporlar vb

 
     

YUKSEL_HOLDING Hakkımızda | Gizlilik Politikası | iletişim
Datasel ISO9001 Datasel ISO27001 Datasel IBM Business Partner Ready for DB2 Datasel İHE

207.241.231.147