ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

Kurumsal Kaynak Planlama - ERP

Kurumsal sistem, sürekli değişen bir ortamda fiziksel gerçeği an be an yansıtan ve yeni duruma göre olası sonuçları önceden gösterebilen , doğru kararların alınmasına olanak sağlayan bir bilgi sitemidir.

1960'lı yıllarda bilgisayarların ticari işletmelerde yaygınlaşmaya başlaması ile ilk kurumsal üretim yönetim sistemi, malzeme ihtiyaç planlaması MRP (Manufacturing Requirement Planning) yazılımları kullanılmaya başlandı.

İlk aşamada yalnızca malzeme tedariği fonsiyonuna sahip olan yazılımlar günümüzde işletmelerin tüm bölümlerinin birbiri ile entegrasyon içerisinde çalışmasını hedefler olmuştur. Kapsam bu kadar genişleyince ERP sistemleri artık yazılım olarak tanımlanmamaktadır.

İşletmelerde temin sürelerinin (tasarım-tedarik,üretim,dağıtım)  düşürülmesi, sürekli değişen müşteri taleplerine uygun üretimin gerçekleştirilmesi, temin zinciri içinde yer alan tedarikçi firma, üretici firma, satıcı firma ile müşteriler arasında istenen düzeyde iletişimin sağlanması faaliyetlerinin, etkinlik, verimlilik ve performans ilkelerine uygun olarak yapılabilmesi için  Kurumsal Kaynak Planlaması(Enterprise Resource Planning-ERP) yaklaşımının kullanılması gerekmektedir.

DataSel Kurumsal Kaynak Planlama uygulamalarında bir çok başarılı projeye imza atmıştır. Kurumunuzun faaliyet gösterdiği sektöre özel süreç takibi yapabileceğiniz çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi taleplerinizi bize ulaştırınız.

 

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite