ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

Proje Yönetimi

Bilgi Sistemleri sektöründe ne yazık ki başarısız projeler başarılı projelere göre oldukça fazladır. Başarısız projelerde en sık karşılaşılan problemler genellikle zaman ve bütçe aşımıdır. Buna ek olarak geliştirilen çözümün istenilen nitelikte olmaması ve amaçlanan hedef doğrultusunda sonuçlanmaması diğer başarısızlık kriterleridir.

Proje Yönetimi, bilgi sistemlerinin ihtiyaçlar ile başarılı bir noktada birleştirilebilmesi, insan kaynağı ve süreçlerin doğru yönetilebilmesi için tek başına etkili bir faktördür.

Projelerde başarısızlık; deneyimsiz proje yöneticisi, zayıf liderlik özellikleri, yönetmekten kaçınmak, zayıf planlama, eksik dokümantasyon, kültürel ve etik zaaflar, hatalı metodlar ve yanlış metodoloji kullanımı, iletişim eksikliği, yetersiz raporlama gibi başlıklar ile ifade edilebilir.

Projelerin başarısında, proje yöneticisinin iletişim gücü, liderlik kabiliyeti, motivasyon gücü, organizasyonel yetenekleri yönetme başarısı, planlama yeteneği ve ekip kurma becerisi de önemli rol oynamaktadır. Ancak projenin başarısını kişisel beceri/farklılıklardan en az etkilenecek düzeyde tutabilmek için yapılması gereken, projelerin yönetiminde etkili bir metodoloji uygulanmasıdır.

DataSel kurulduğu yıldan bugüne kadar bilgi sistemleri alanında ve sağlık sektörüne özel, yurtiçinde ve yurtdışında bir çok farklı projeye başarıyla yönetmiştir. DataSel, Yüksel Holding kültürünün bir parçası olan "başlanılan hiçbir projenin eksik bırakılmaması" disiplini ile hareket ederek müşterilerinde oluşturduğu güveni korumaktadır.

Proje yönetim metodolojimiz, Bilgi Sistemleri çözümleri, Savunma Sektörü ve Sağlık Bilişimi uygulamaları hakkında deneyim sahibi proje yöneticilerimiz hakkında detaylı bilgi almak için taleplerinizi bize ulaştırınız.

 

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite