ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

IP Kamera Sistemleri

Kamera sistemlerinde ihtiyaçlar farklılaşırken teknoloji de hızla gelişerek, hayatımızı daha da kolaylaştıracak çözümler sunmaktadır. Artık ofis, ev, fabrika ,okul, parklar ve hatta otoyollara kadar ihtiyaç duyduğumuz her alanda özel tasarlanmış kamera sistemleri bize sınırsız imkanlar tanımaktadır. IP Kamera teknolojisinin geliştirilmesi, kamera sistemlerinin fiyatlarına olumlu yönde yansıyarak, ekonomik hale getirmiştir.

IP kameralar CCTV kameralar ile aynı özelliklere sahip olmakla beraber, yetenekleri itibarıyla bir kamera kasası içine yerleştirilmiş birer bilgisayar gibi düşünülebilir. IP Kameralar, CCTV kameralardan farklı olarak her türlü network ortamına, kablolu veya kablosuz olarak doğrudan ve kolaylıkla adapte edilebilir. IP Kameralar, kablolu network'e CAT5 ve CAT6 kablo ile direk switch'e bağlanabilen veya en yakınında tespit edeceği kablosuz erişim noktasına otomatik olarak (802.11 a/b/g) bağlanabilen cihazlardır. Network kablosu ile bağlanacak olan IP kameralar için bulunan PoE (Power over Ethernet) özelliği sayesinde uzak noktalara ayrıca götürülmesi gereken elektrik beslemesi ihtiyacı ortadan kaldırılmaktadır.

IP kamera sistemlerinin sunduğu esnek ve ekonomik yapı nedeniyle pazarın yakın bir gelecekte tamamen IP sistemlere döneceği belirtilmektedir. Ayrıca kablosuz çalışabilen IP kameralar sayesinde kablolamadan oluşacak sorunların ve ek maliyetlerin ortadan kalktığı, dijital teknoloji, ses ve görüntü kalitesinin sağlandığı bir sistem oluşturulabilmektedir.

IP kameralar bir bilgisayar yada kayıt cihazına ihtiyaç duymadan, network 'ünüzde bulunan switch'e direk bağlayabileceğiniz sistemlerdir. Verilecek olan IP numarası üzerinden kameraya erişilerek görüntünün izlenmesi mümkündür. Bu kameralar aynı zamanda kayıt yapmanızı da sağlamaktadır. Ancak bu durumda bir bilgisayar ve bir kontrol yazılımı gerekmektedir. Bu durumda bile alt yapı maliyeti normal kamera sistemlerine göre oldukça uygundur.

IP kameralar diğer sistemler gibi ekstra aparatlar, kartlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknoloji kamera sistemidir. Kameraları canlı ve sesli olarak bulunduğunuz her yerden bilgisayarınız, diz üstü bilgisayarınız, cep telefonunuz ve PDA üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

IP Kamera tipleri, kayıt sistemleri ve diğer güvenlik çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için taleplerinizi bize ulaştırınız.

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite