ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

Kontrollü Geçiş Sistemleri

Yaşam alanlarımızı güvenli hale getirmek her geçen gün önemini artırmaktadır. Güvenlik personeli istihdamı firmalar ve toplu yaşam alanları için tasarruf edilemeyecek bir harcama kalemi haline gelmiştir. Ancak kişiye bağımlı olan bu güvenlik mekanizması berberinde hata oranı yüksek bir uygulamadır.

Bu nedenle kontrollü geçiş sistemleri sistem odasından bina girişine, fabrika, okul, hastane girişlerinden otopark kontrol sistemlerine kadar bir çok farklı alanda yaşamımızı daha güvenli hale getirebilecek çözümler sağlamaktadır. Sistem odanızda bulunan bir sunucu bilgisayarın fişi çekildiğinde back-up alınıp alınmadığı sorgulanır. Ancak bu durumun yaşanmaması için parmak izi tanıma, retina tarama, manyetik kart okuma gibi kontrollü giriş sistemlerine yatırım yapmak kurumlar için son tercih olmaktadır.

Belirleyeceğiniz kontrol altına alınması gereken her türlü giriş-çıkış noktası için geliştirilmiş iç mekan ve dış mekan çözümleri mevcuttur.

Kontrollü Giriş Çıkış Sistemleri için aşağıdaki çözümler uygulanabilmektedir.

ŞİFRELİ GİRİŞ KONTROL SİSTEMİ herhangi bir ek kontrol sistemine veya yazılıma ihtiyaç duymayan giriş seviyesinde bir kontrol çözümüdür. Doğru şifre girildiği anda kilit mekanizması tetiklenerek kapının açılması sağlanmaktadır.

MANYETİK KARTLI OKUYUCULU GİRİŞ KONTROL SİSTEMİ kolay kullanımlı, küçük ebatlı ve ekonomik oluşlarıyla da işletmelere büyük avantaj sağlarlar. Okuyucular aracılığı ile kaydedilen giriş çıkış bilgilerinin bilgisayar ortamında değerlendirilerek hataya ve unutmaya yer vermeden kullanılmasını sağlayan bir sistemdir. Personelin belirli bir dönem içerisinde kaç gün ve saat çalıştığını belirler. ihtiyaç duyulan fazla mesailer, geç kalanlar, erken gidenler v.b. gibi bordro programına temel olan raporları üretirler ve bu raporlar sayesinde işgücü verimliliği sağlanır. Gruplanan kartların sadece belirlenen bölgeye yetki verilen günlerde ve saatlerde giriş yapabilmesini sağlar.

BİOMETRİK SİSTEMLER parmak izi tanıma, el tanıma, göz tanıma, yüz tanıma özelliğine sahip giriş kontrol sistemleridir. Biometrik tanıma sistemleri kişileri doğrudan tanır, kullanıcının kimlik saptama yapılacak yerde bizzat bulunması gerekir, yanında kendini tanıtmak için kimlik kartı benzeri tanıtıcılar taşımak ve şifre/pin numarası gibi, gizli olması gereken bilgileri ezberlemek zorunda değildir. Bu üstünlüklerinden dolayı kart, şifre veya pin numarası kullanan diğer tanıma yöntemlerine oranla daha çok tercih edilmektedir.

YEMEKHANE TAKİP SİSTEMİ sayesinde yemekhaneye kontrollü giriş ve çıkış sağlanır.Turnike üzerine kartlı yada parmak izli cihazlar takılmak suretiyle istenilen elektronik kontrol sistemi ile geçiş sağlanır. Bilgisayara yüklenen yemekhane giriş çıkış kontrol programı ile personellere yetki ve kontör atamaları yapılarak ilgili personellerin yemekhaneyi sadece belirlenen şartlarda kullanmaları sağlanır. Program sayesinde kişi bazında, departman bazında ve belirlenen öğünlere göre raporlamalar yapılabilir. Personelin yemekhanede geçirdiği zaman ve ziyaretçilerin yemekhaneyi kullanmaları kontrol altına alınabilir.

PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ Motorlu taşıtların plakalarının otomatik okunması için geliştirilmiş bir görüntü tanıma yazılımıdır. Plaka tanıma sistemleri otoparkların giriş çıkış kontrollerinde, otoyollarda ücretlendirme amacıyla, araç takibi konusunda veya şehir içinde kırmızı ışık takibi, yaya güvenliği, emniyet şeridi ihmali gibi bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Otopark kontrol sistemleri ile entegre edilerek ücretlendirme ve abonelik takibi konusunda kolaylık sağlar.

TURNİKELİ KONTROL SİSTEMLERİ çok yoğun giriş çıkışların yapıldığı yerlerde zaman ve hareket denetimi sağlamak için üretilmişlerdir. İstenmeyen kişilerin geçişini engeller. Estetik görünümleri ve sağlamlıkları ile farklı özelliklere sahip birçok mekanda rahatlıkla kullanılabilirler. Personel Devam Kontrol, Geçiş Kontrol, Ziyaretçi ve Yemekhane gibi birçok farklı sistemde kesin sonuç sağlarlar. Paslanmaz çelikten oluşan gövdeleri ile modern görünüm ve estetiğin ön planda tutulduğu mekanlarda tercih edilmektedir. Şifreli giriş, kartlı giriş, biometrik sistemler, barkod okuyucu, jeton gibi teknolojiler ile entegre çalışabilen turnikeler işyerleri, okullar, hastaneler, stadyumlar, fabrikalar, toplu taşıma durakları, havalimanları, askeri tesisler vb. bir çok alanda yoğun giriş çıkış trafiğini kontrol altına alabilmek için tasarlanmışlardır.

Kontrollü geçiş sistemleri kullanılmak istenilen yere, güvenlik ihtiyacına, kullanıcı sayısına, göre her bir proje için özel olarak dizayn edilir. Geçiş kontrol sistemleri ile oluşturulan güvenlik duygusu hem şirketler hem de çalışanlar açısından çok önemlidir. Kurumunuzda kontrollü geçiş sistemlerini uygulamak ve çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için taleplerinizi bize ulaştırınız.

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite