ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

Patoloji

 

Patoloji laboratuvarında çalışılan testler materyal kodu, adı, alındığı yer, alınma şekli gibi detay bilgilerle tanımlanabilir. Aynı istem içerisinde yer alan farklı materyallere farklı protokol numarası verilerek takibi sağlanabilir. İşleyişi hızlandırmak ve hatayı azaltmak için AviCenna'dan barkod etiketi alınarak materyaller üzerine yapıştırılabilir.

Randevulu çalışılacak olan testler için randevu verilebilir ve iş takvimi yönetile-bilir. Frozen çalışmalar ile ilgili önceden randevu verilebilir ve zamanı geldiğinde randevular listelenebilir.

Yapılan testlerle ilgili makroskobik görüntü, mikroskobik görüntü, histopatolojik bulgular ve ICD-10 standardındaki tanılar ayrı ayrı kaydedilebilir. Gerekli bilgiler girildikten sonra sonuç raporu tek tuşla oluşturulabilir. Rapor yazma işini pratikleştirmek üzere AviCenna'nın gelişmiş rapor yazma aracı kullanılabilir, bu sayede raporlarda ortak bir terminoloji oluşturulması sağlanabilir. Daha önce yazılmış raporlar içerisinde araştırma yapılabilir, sık kullanılan rapor metinleri şablon rapor olarak kaydedilebilir.

AviCenna kullanılarak, patolojik prosedür ve tanılar uluslararası SNOMED standardına uygun olarak kodlanabilir. Bu işlem yapılırken AviCenna'nın hızlı SNOMED kodlama ekranından faydalanılabilir.

Çalışılan testlerle ilgili defter dökümleri alınabilir ve detaylı istatistikler oluşturulabilir. SNOMED standardında kodlanmış çalışmalar arasında tıbbi istatistikler alınabilir.

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite