ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

Radyoloji Bilgi Sistemi (RIS)

Radyoloji merkezinde çalışılan tetkikler tüm detay bilgileri ile (kod, ad, çalışıldığı cihazlar vb.) kayıt altına alınabilir. Grup tetkikler tanımlanarak aynı grup altındaki tetkiklerin tek bir tuşla ekrana getirilmesini sağlanabilir.

Randevulu çalışılan tetkiklerde cihaza, doktora veya her ikisine randevu verilebilir iş takvimi AviCenna RIS'den yönetilebilir. Tetkiklerin randevulandırma koşulları tanımlanabilir, tetkiklere poliklinik veya kliniklerden istendiği anda otomatik randevu verilmesi sağlanabilir. Randevu verilen hastalara tetkik için geldiğinde uyması gereken talimatların (aç gelme, idrara sıkışık gelme, ilaç kullanmama gibi) dökümü otomatik olarak alınabilir.

Aynı istem altında yer alan farklı tetkikleri (direkt grafi, ultrason, tomografi, doppler, anjio) herbirine farklı protokol numarası verilerek ayrı kayıt defterleri dökümü alınabilir.

AviCenna'nın gelişmiş rapor yazma aracını kullanarak tetkik raporları oluşturulabilir, rapor yazarken şablon raporları tek tuşla ekrana getirilebilir. Daha önce yazılmış olan raporlar arasından içeriğe göre serbest metin arama yöntemi ile araştırma yapılabilir. Raporlarda ortak terminoloji oluşturulması amacı ile rapor yazma ekranında kelime tamamlama özelliklerinden faydalanılabilir. Raporların içerisinde anatomik resimler üzerine işaretlemeler ve notlar yazılarak resimli raporlar (Anjio, PTCA raporu gibi) oluşturulabilir.

AviCenna RIS HL7 desteği olan PACS sistemleri ile kolaylıkla entegre edilebilmektedir. Ayrıca AviCenna RIS içerisindeki entegre DICOM Viewer aracı ile radyolojik imaj ve videolar görütülenebilir. PACS entegrasyonu ile iş listesi PACS sistemine otomatik olarak gönderilebilir ve sürecin takibi AviCenna RIS içerisinden yapılabilir.

AviCenna RIS içerisindeki ses kayıt ve ses tanıma sistemi kullanılarak, hekimler tarafından okunan sesli raporların otomatik yazılı hale getirilmesi sağlanabilir.

Radyoloji ünitenizde yapılan tetiklerle ilgili defter dökümler alınabilir, doktora, üniteye, tetkik grubuna göre detaylı istatistikler alınabilir.

AviCenna RIS yalnız başına ve AviCenna içerisinde entegre olarak işletilebilir.

 

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite