Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş

 

Teknolojik Çözümler

Sektörel Çözümler

Hizmetler

Ana Sayfa

 

 

 

Hizmetler

 

Datasel Bilgi teknolojileri Hizmetleri:

  •  DANIŞMANLIK

  •  SATIŞ ÖNCESİ DESTEK

  •  PROJE YÖNETİM

  •  SİSTEM DESTEK

  •  SİSTEM BÜTÜNLEŞTİRME

  •  KURULUM/BAKIM/GÜNCELLEME

DataSel,Teknolojik Destek Hizmetleri Bölümü,

Ankara ve İstanbul’da yer alan profesyonel servis ekibi ve anlaşmalı servis ağı ile anahtar teslimi projelerde etkin rol almaktadır.

Çözüm amaçlı yaklaşımı ile anahtar teslimi projelerde satış öncesi müşteri bilgilendirme, müşteri ihtiyaçlarını tespit etme ve satış sonrası proje gerçekleştirilmesi, müşteri teknik destek hizmetlerini verme konularında organize olarak faaliyet göstermektedir.

Bölümün misyonu DataSel’in iş stratejilerini yeni teknolojiler ile en etkin şekilde desteklemek ve projelere yön vermektir.

DataSel Teknolojik Hizmetler Birimi kendi bünyesinde;

  • Satış Öncesi Destek

  • Proje Yönetim Grubu

  • Müşteri Hizmetleri Destek olmak üzere üç alt gruba ayrılmıştır:

Satış Öncesi Destek Grubu

Müşteriler ile ilişki kurarak müşteriyi teknik anlamda bilgilendirmek ve müşteri ihtiyaçlarını doğru olarak belirlemek DataSel'in Bilgi Teknolojileri konusunda yönünü belirleyen bu ekip Destek Hizmetleri Müdürlüğünün desteklediği ürün yelpazesinde bulunan ürünler konusunda DataSel müşterilerine çözüm hazırlamaktadır.

Proje Yönetimi Grubu

Müşterilere sunulan çözümlerin gerçekleştirilmesinde rol alarak görev yapmaktadır. DataSel'e bağlı diğer birimlerle beraber çalışan Proje Yönetimi birimi DataSel yazılım ürünlerine ait altyapı konusunda da teknik danışmanlık görevini üstlenmiştir. DataSel müşterilerine ve çalışanlarına uzman olduğu konularda eğitim vermek de Proje Yönetimi biriminin üstlendiği görevlerden biridir.

Müşteri Hizmetleri Destek Grubu

Destek Hizmetleri'nin gerçekleştirdiği tüm projelerin işleyişleri sırasında ortaya çıkan problemleri çözmeye ve projenin verimli bir şekilde yürümesine odaklanmıştır. Müşterilerimizden gelen problemleri DataSel Çağrı Merkezi'nde Help-Desk modeli içinde sistematik bir biçimde çözmektedir. Kuruluşu tamamlanan sistem platformlarına her türlü donanım ve yazılım konusunda destek hizmetlerini vermektedir.

Teknolojik Destek Hizmetleri Bölümü Uzmanlık Alanları

ISP ,  ASP Tasarım ve Kurulumu

Anahtar teslimi ISP, ASP kurulumları için her türlü tasarım, ürün belirleme, kurulum ve işletim hizmetleri verilmektedir.

 

RISC Tabanlı Sunucular, İş İstasyonları ve İşletim Sistemleri

 

Intel Tabanlı Sunucular ve  İşletim Sistemleri

Orta ve büyük ölçekli sunucularda HP ve SUN’ın Unix ürünleri çözüm olarak sunulmakta; kurulum, servis ve bakım hizmetleri başarıyla verilmektedir.

 

Intel tabanlı sunucularda kurulum, servis ve bakım hizmetleri verilmektedir. Sistemlerin üzerinde kullanılacak olan Microsoft veya Linux sunucu işletim sistemlerine göre tasarımı, kurulum ve desteği uzman bir kadro tarafından yapılmaktadır.

 

HP Yazıcı ve Diğer Çevre Birimleri

Teknolojik Destek Hizmetleri Bölümü tarafından HP ile ilgili tüm PC ve çevre birimlerinin servisi verilmekte, bakım ve onarımları yapılmaktadır.

Proje tabanlı müşterilerle birlikte son kullanıcıya da hizmet verilmektedir. Bakım onarım işlerini  HP’den sertifikalı uzmanlarımız gerçekleştirmektedir.

 

Microsoft Office Uygulamaları

Masaüstü uygulamalarında Microsoft’un Office Uygulamalarını uzman çalışanlarımız kısa zamanda büyük işletmelere kurabilmekte ve eğitimini verebilmektedir.

 

Depolama Cihazları

Optik veya manyetik veri depolama cihazları konusunda uzman kadromuz bulunmaktadır. Bu konuda terabyte’larca dataların tutulduğu ve kendi içerisinde redundant bir yapının kurulduğu müşterilerimiz bulunmaktadır.

 

Özellikle HP’nin her türlü depolama cihazının kurulumu ve bakımı konusunda uzman olan teknik kadromuz, teknolojik gelişmeleri  yakından takip etmekte ve şirket içi ve şirket dışı eğitimlerle bilgilerini güncel tutmaktadırlar.

 

Yerel /Geniş Ağ Ürünleri ve Kurulumu

Projenin gerektirdiği her türlü tasarım ve buna bağlı olarak gerekli LAN/WAN kurulumları yapılmaktadır.

Geniş alan ağlarında X.25, Frame Relay, dialup, kiralık hat, ISDN, wireless, channelized E1; yerel alan ağlarında fast Ethernet, gigabit Ethernet, ATM, wireless bağlantılar yapılmaktadır.  Gereksinimlere göre bu metotlardan bir veya birkaçının kullanıldığı çözümler sunulmaktadır. Kurulu sistemi bulunan firmalar için de çözüm amaçlı hizmet sunulmaktadır. Mevcut sistemin, hatların verimliliğinin ve donanımın performansının analizi sonucu, daha sürekli, sağlam ve güvenilir bir yapıya kavuşması için network, serverlar ve diğer cihazlarla ilgili gerekli optimizasyon yapılmaktadır.

 

 

 

 

©2002 DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş. - Her türlü Hakları Saklıdır. Bilgi İçin : , Mayıs, 2003 , Webmaster: - DataSel, bir Yüksel Holding Kuruluşudur. -