ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

Medikal Finans Yönetimi

 

AviCenna kullanılarak ücretli hasta, SSK, BağKur, Emekli Sandığı, özel sigortalar ve resmi sevkli hastaların faturaları otomatik olarak oluşturulabilir. Kurumlarla yapılan anlaşmalara özel fiyatlandırma kuralları tanımlanabilir, bu sayede hasta katkı paylarının otomatik olarak hesaplanması sağlanabilir. Hasta katkı paylı faturaların ve kurum faturalarının dökümü ayrı ayrı alınabilir. Yatak ücretlerinin ve muayene ücretlerinin otomatik olarak kaydedilmesi sağlanabilir.

AviCenna HBYS kullanılarak Sosyal Güvelik Kurumu tarafından hizmete açılmış olan MEDULA sistemi ile tam entegre olarak çalışılabilir, hak edişlik kontrolünden sonra, fatura bildirimi ve fatura onay takibi işlemleri kullanıcı müdahalesi olmadan otomatik olarak yapılabilir.

Ücretli ve katkı paylı hastalardan alınan avanslar kaydedilebilir, hastanın tahakkuk etmiş borcunun avans miktarını aşması halinde AviCenna'nın uyarması sağlanabilir. Yapılan işlemlere hasta grubu, sosyal güvence ve işlem kategorilerine göre indirimler tanımlanabilir.

Bütçe Uygulama Talimatı'ndaki tanıya dayalı paket kurallarına göre hasta faturalarının paket olarak kesilmesi tek tuşla otomatize edilebilir. Paketin karşıladığı ve karşılamadığı veya kısmen karşıladığı ilaç, malzeme ve hizmetler tanımlanabilir.

Verilen tıbbi hizmetler farklı kurumların anlaşmalarına göre farklı şekilde kategorize edilebilir, faturaların ödeyici kurumların istediği şekilde çıkması sağlanabilir.

Aynı seansta yapılan ameliyatların ücretlendirmesi (aynı kesi, farklı kesi, puana göre anestezi ücreti) otomatik olarak AviCenna tarafından yapılabilir. Hastalara verilen hizmetlerle ilgili tarih aralığı, cinsiyet, yaş aralığı gibi kurallar tanımlanarak belli durumdaki hastalara verilemeyecek olan hizmetlerin (erkeklere yapılamayacak ameliyat ve testler, sadece pediatrik hastalara uygulanabilecek girişimsel işlemler gibi) verilmesi engellenebilir.

Hizmetlerin fiyatlandırılmasında, Bütçe Uygulama Talimatı ve Türk Tabipler Birliği'ne ait fiyat listelerindeki fiyatlandırma kurallarının tamamı uygulanabilir. Hastaneye özel ücretli hasta fiyat listesi tanımlanabilir ve fiyatlandırma kuralları hasta profillerine göre uygulanabilir. Fiyatlandırma ile ilgili tüm kuralları dinamik olarak yapılandırılabilir.

Kurumlardan gelen geri ödemeler AviCenna'ya girilerek ödeme takibi yapılabilir. Ödemelerde yapılan kesintiler hasta faturalarına otomatik dağıtabilir veya ödenmeyen hizmet belli bir hastanın faturasındaki bir kaleme kadar detaylandırılabilir.

Tahakkuk eden alacaklar, kesilen faturalar ve yapılan geri ödemelerle ilgili gerekli tüm raporlar (icmaller ve tahakkuk raporları) AviCenna'dan alınabilir. Medikal finansa yönelik gelişmiş grafiksel istatistikler alınabilir, hastanenin finansal durumu tek ekran üzerinden izlenebilir.

 

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite