ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

PACS - Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi

Konvansiyonel görüntüleme cihazlarının dijital platforma geçişini ve Elektronik Görüntü Arşivleri (PACS-Picture Archiving and Communications System) ile entegre çalışmasını sağlayan bir Tele Radyoloji çözümüdür. Böylece binlerce dolar ödenip alınan kimyasal solüsyonlar, banyo üniteleri, fosfor kaseti masrafları gibi giderler ortadan kaldırılmaktadır.

Filmlerin banyo işleminden geçirilmesi, kaset taşıma, kasetlerin tarayıcılarda okunmasını bekleme gibi zaman gerektiren işlemlerin ortadan kalkmasıyla iş süreçleri kısalmakta, hasta trafiği azalmaktadır.

Dünyanın ilk PACS firması olan Rogan-Delft ile entegre çalışabilen DataSel Radyoloji Bilgi Sistemi kullanılmakta olan hastane bilgi yönetim sistemi veya DataSel tarafından üretilen AviCenna Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ile entegre çalışarak hızlı ve kaliteli hizmete ek olarak üst düzey teşhis olanakları sunar.

Dijital görüntüleme cihazlarından elde edilen elektronik formattaki görüntülere güvenli, hızlı ve kolay erişim sağlar. Görüntüler, tercihe bağlı olarak CD, DVD gibi ortamlara otomatik olarak arşivlenebilir. Yüksek hızlı erişim için sınırsız sayıda RAID sistemi içeren NAS veya SAN sistemleri kullanılabilir. Rogan-Delft PACS çözümü, ufak depolama kapasitelerinden, terrabyte`lar düzeyindeki çok yüksek kapasiteli arşivleme işlemlerine kadar geniş bir yapıyı kolaylıkla gerçekleştirebilir.

CT, MRI, ultrason, konvansiyonel X-ray, kardiyoloji, dijital radyografi, bilgisayarlı radyografi, nükleer tıp, radyoterapi cihazları gibi çeşitli cihazlara kolaylıkla bağlanarak, tüm görüntülere her zaman anında ulaşabilme yeteneği sağlar.

AviCenna Hasta Bilgi Yönetim Sistemi ile entegre çalışan Tıbbi Dikte sistemi sayesinde radyoloji raporları sesli olarak sisteme aktarılarak saklanabilir veya görüntüler ile eşleştirilerek uzakta bulunan bir hekimin incelemesi için internet üzerinden paylaşılması sağlanabilmektedir.

 

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite