ANA SAYFA ENGLISH RUSSIAN ARABIC Iletisim AviCenna Destek Merkezi
 
Hakkimizda
Belgeler
Referanslar
Insan Kaynaklari
- Yazılım - Uygulama
- Sağlık Bilişimi
- Donanım - Destek
- Savunma - Güvenlik
- İnşaat Hizmetleri
- Proje Yönetimi
 
>> Haberlerin Tümü >>

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi

Türkiye'de pek çok alanda olduğu gibi sağlık sektörünün de kendine özgü çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır. Hastanelerde tutulacak düzenli kayıtlar, doğru analizler ve sistemli bir çalışma ortamı hem hastane personelinin hem de hastaneye başvuran hastaların sorunlarını azaltmanın ilk adımıdır.

Geleceğimizi yönlendiren Bilişim Teknolojisi ile hastanelerin sorunlarına çözüm üretebilecek yazılım programları kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu noktadan hareketle ;

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi adını verdiğimiz yazılımın İlk AR-GE çalışmaları 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesinde yapılmıştır. Geliştirilen yazılım, başta TIP olmak üzere bir çok alanda zirveye çıkmış ünlü bir bilgin olan İbn-i Sina'nın latince karşılığı olan AviCenna ismi ile sağlık sektöründe önemli bir marka haline gelmiştir.

AviCenna Hastane Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında yer alan medikal, finansal ve yönetimsel modüller ile kurum içindeki tüm süreçlerin takip edilebilmesi sağlanmakta ve personelin omuzlarındaki yük hafifletilerek kolay işletilebilir, takip edilebilir, verimli ve karlı bir organizasyon için alt yapı sağlanmaktadır.

Hastane kaynaklarının daha verimli kullanılabildiği, hizmet kayıplarının en aza indirgendiği, karlılığın arttırılarak hastanenin mali açıdan geliştirilmesini sağlayan medikal, finansal ve yönetimsel modüllerin aynı firma tarafından üretildiği ve tam entegre çalışabildiği bir çözüm olan AviCenna, bu özellikleri ile sektördeki farklılığını korumaktadır.

AviCenna Sunucu işletim sistemi platformunda Windows, Linux ve Unix desteğine sahiptir. Donanım platformunda ise Itanium, Xeon ve RISC mimarideki işlemciler ile uyumlu çalışabilmektedir. Böylece ihtiyaçlar doğrultusunda en uygun fiyat-performans çizgisine sahip donanımı müşterilerimize sunabilmekteyiz. Ayrıca çok dilli yapı (multilanguage) ve farklı para (multicurrency) birimleri desteği ile uluslar arası pazarda etkin bir rol hedeflenmektedir.

Ülkemizde tedavi hizmet sunan kamu, üniversite ve özel sektör bağlatısı bulunan her türlü kurum ve kuruluşun ihtiyaçları doğrultusunda modüler ve parametrik bir yapıyla tasarlanan AviCenna, müşteri isteklerine göre kolayca düzenlenebilmektedir.

Mevzuat değişiklikleri veya yeni uygulamalar en kısa sürede mevcut sisteme entegre edilmektedir.

AviCenna

- Hasta Kayıt, Kabul ve Dosya Takip
- Poliklinik
- Yatan Hasta
- Ameliyathane
- Eczane
- Hemodiyaliz
- Kan Bankası
- Laboratuvar Bilgi Sistemi (LIS)
- Radyoloji Bilgi Sistemi (RIS)
- Patoloji
- Medikal Finans Yönetimi
- Kardiyoloji Klinik Bilgi Sistemi
- Süreç Yönetim Sistemi

AviCenna Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ve ek modülleri hakkında detaylı bilgi almak için taleplerinizi bize ulaştırınız.

 

Hakkımızda | Çözümler & Hizmetler | Belgeler | Haberler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim | AviCenna Destek
Yuksel Holding WebSite