MedulaMedulaMedula sistemi, sağlık kuruluşlarının GSS (Genel Sağlık Sigortası) kapsamında olan hastalarının provizyon, ücretlendirme ve tahhakkuk işlemlerini SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile entegre ve eş zamanlı olarak gerçekleştirmesini sağlar.

Medula sistemi, sağlık kuruluşlarının GSS (Genel Sağlık Sigortası) kapsamında olan hastalarının provizyon, ücretlendirme ve tahhakkuk işlemlerini SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile entegre ve eş zamanlı olarak gerçekleştirmesini sağlar.

Medula 3. versiyonunun isleyis kurallarini sartname ve genelgelerle yine SGK belirlemistir. Datasel entegrasyon modulleri kullanilirak provizyondan fatura işlemine kadar butun hasta islemleri SGK normlarına %100 uygun olarak gerceklestirilebilinir. AviCenna HBYS kullanim surecinde iş akışına uygun olarak medula işlemleri, yeri geldiğinde ayrı bir uygulamaya gitmeksizin, yada medulaya özel ayrı bir pencere acmaya gerek kalmaksizin gerçekleştirebilinir. En yeni talimat ve mevzuatların gerektirdiği değişiklikleri bünyesinde taşıyan AviCenna medula modülü tüm işlemlerin SGK normlarına uygun olarak ilerlemesini otomatize olarak sağlar.


DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.
Hakkımızda | Gizlilik Bildirimi | İletişim

Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş.bir YUKSEL_HOLDING_LOGO_23H Holding Kuruluşudur.