El Terminali
Tek tek saymakla başa çıkılmaz
elterminali_mini
Hastanede günlük işleyişi engellemeden stokların sayılmasını hızlandıracak, aynı zamanda kullanıcı hatalarını minimuma indirecek çözüm. Kısıtlı kaynaklarınızı daha verimli kullanın.

     
 

Hastane ortamında dağınık ve binlerce çeşit malzemenin konvansiyönel yöntemler kullanılarak tek tek sayılması ve sisteme girilmesi uzun zaman ve maliyet gerektirmekte ve bu yöntemlerle elde edilen verilerin doğruluğundan şüphe bile edilemektedir. Hastanelerin en büyük gider kalemlerinden olan malzeme stoklarınızın hızla ve sistematik bir biçimde sayılması ve sisteme girilmesi çok kritik bir süreçtir. Bu süreçi basitleştirmek ve kullanıcı hatalarını önlemek için mobil el terminalleri ile malzemelerin direkt barkodlarının okunarak kaydedilmesi elzemdir.


El TerminalleriAviCenna Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ile bütünleşik El Termınalleri çözümü ile kısıtlı kaynaklarınızın kaybolmasına, ziyan olmasına son verin.

Mobil barkod okuyucu cihazları üzerinde geliştirmiş olduğumuz el terminali sayım uygulaması, uzun zaman alan ve çoğu zaman yanlış malzeme, yanlış stok değeri gibi kullanıcı hataları ile karşılaşılan sayım işlemlerini kolay ve hata yapmadan gerçekleştirebilme olanağını sağlar.

Çözüm içerisinde sayım verisini girmek için sayım verisi boş değer kataloğu uygulama üzerine yüklenir. Bu aşamadan sonra kullanıcı depo (lokasyon) seçimi, ardından malzeme seçimi işlemi yaparak ilgili kayıtlara ulaşabilmektedir. Seçilen kriterlere göre işlemcinin malzemelerin görüntüleneceği sahada barkodu / karekök barkodu veya malzeme kodunun değerinin yazılacağı alanı getirterek ilgili stok değerini girip kaydetmesi yeterli olacaktır. Uygulama cihaz ekranı üzerinden dokunmaktik olarak kullanılanılan kısayol tuşları kullanılarak da çalıştırılabilmektedir.

Uygulama içinde hastanede var olan stok katalog dosyası yüklü olduğundan kullanılan tüm malzeme kayıtlarına rahatça ulaşılmaktadır. Sayım işlemi, cihaz üzerindeki barkod okuyucu ile malzemenin barkodunun okunmasının ardından otomatik olarak malzemenin kaydına ulaşılması, kullanıcının sadece miktar değerini girerek kaydetmesi ile son bulacaktır. Sayım işlemi tamamlandıktan sonra sayım dosyası, AviCenna Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ile senkronize olarak ilgili sayım verilerinin otomatik olarak hastane veritabanına kaydedilmesi ile tamamlanmış olur.

AviCenna Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ile bütünleşik El Termınalleri çözümü ile kısıtlı kaynaklarınızın kaybolmasına, ziyan olmasına son verin.

 
     
DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.

DataSel Forum

Hakkımızda | Gizlilik Bildirimi | İletişim

Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş.bir YUKSEL_HOLDING_LOGO_23H Holding Kuruluşudur.