Teşhis İlişkili Grup Oluşturma

Hastane Bilgi Yönetim Sisteminizden TİG için Veri Aktarmak Artık Çok Kolay !

 

TIGVAP.Banner.2

 


Aşağıdaki formu doldurduktan sonra uygulamayı indirmek için gerekli olan bağlantı e-posta adresinize gelecektir.


Not: Kurum Telefonu alanı zorunludur ve örnekteki formatta doldurulmalıdır Örn:3122848783

Uygulama yardım dosyasını indirmek için tıklayınız.

Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG-Diagnosis Related Groups- DRGs) sağlık hizmeti sunucularına verdikleri hizmetlerin karşılığını geri ödemek amacıyla geliştirilmiş ve özellikle kaynak kullanımını kontrol altına almak isteyen ülkelerde uygulanan yöntemlerden biridir. Türkiye’deki sağlık harcamalarının Gayri Safi Yurtiçi Hasıla içindeki oranının yıllara göre arttığı gözlenmektedir. Bu nedenle kaynak yönetim ve kontrolü açısından Türkiye’de de sağlık reformları kapsamında ciddi çalışmalar başlatılmıştır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Sağlık Bakanlığı, hastanelerinden TİG için veri toplamaya başladı. Verileri toplamak için de bir yazılım geliştirildi ve hastanelerin kullanması istendi. Bu noktada biz DataSel olarak, hastanelerin Hastane Bilgi Yönetim Sistemlerindeki (HBYS) TİG için gerekli verilerin Sağlık Bakanlığı'nın TİG veri toplama yazılımına aktarılması işlerini kolaylaştıracak bir yazılım geliştirdik. Bu geliştirdiğimiz programın adı TİG Veri Aktarım Programı 'dır. Geliştirdiğimiz bu program sayesinde HBYS yazılımlarında ek bir geliştirme gerektirmeden çok kolay ve basit bir şekilde Bakanlığın uygulamasının istediği veriler aktarılabilecek ve kullanıcı sonrasında eksik ve tamamlanması gereken verilerini tamamlayarak Sağlık Bakanlığı'na gönderebileceklerdir.

DataSel olarak TİG (DRG) konusunda yapılan ulusal çalışmaların öneminin farkında ve yanındayız. Bu bilinçle destekleyici yazılımlar geliştirmekteyiz. DataSel olarak geliştirdiğimiz TİG Veri Aktarım programını sosyal sorumluluk bilinci altında tüm hastanelerle ücretsiz paylaşma kararı aldık.

DataSel Forum

Hakkımızda | Gizlilik Bildirimi | İletişim

Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş.bir YUKSEL_HOLDING_LOGO_23H Holding Kuruluşudur.