Entegrasyon
Bütün Sistemler Parmaklarınızın Ucunda
entegrasyon
Bilgisayar sistemleri sizin için birbirleriyle konuşsun, ihtiyacınız olan bilgilerin anında size ulaşması için. Vaktinizi bilgi bekleyerek değil, istediğiniz bilgileri istediğiniz anda kullanarak geçirin.

     
 

Hastane Bilgi Yönetim Sistemileri (HBYS), hastanelerin kurumsal, finansal ve klinik hasta bakım işlevlerinin dijital ortamda entegre ve kapsamlı bilgisayar sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmesini sağlar.

HBYS'ler ile hastane içi değişik klinik birimlerin arasında bilgi akışı, bu bilgilerin korunması, hastaların birimler arasında sevki, muayene sonuçlarıın birimler arasında anında paylaşılması gibi hayati işlevlerin gerçekleştirilmesinin yanı sıra, faturalandırma ve personel yönetim gibi idari işlevlerin de gerçekleştirilmesi mümkündür.

DataSel entegrasyon çözümleri, dış kaynaklı kamu kuruluş projelerinin sağlık kurumlarının verdiği hizmetlere zorunlu entegrasyonu ve ticari sistemlerin sağlık kurumları içinde gerçekleştirilmesi gereken sistem entegrasyonları olarak ikiye ayrılabilir.

  • Kamu kuruluş projeleri
Türkiye Cumhuriyeti sağlık bakanlığıının lanse ettiği Sağlık-NET projesi verilerinin entegrasyonu XML dosyalarının standardizasyonuyla gerçekleştirilen XML tabanlı olarak niteleyebileceğimiz bir entegrasyon tipidir. Sağlık-NET'in yanısıra Web Servisleri ile bilgisayarlar arası iletişimin kurulduğu HL7, Medula ve Mernis projelerine uyumluluğun yine DataSel entegrasyon çözümleriyle gerçekleştirilmesi mümkündür. Kamu kuruluş projelerinin entegrasyonuyla ilgili daha ayrıntılı bilgileri aşağıdaki linkleri tıklayarak edinebilirsiniz:
 
     
DataSel Bilgi Sistemleri A.Ş.
Hakkımızda | Gizlilik Bildirimi | İletişim

Datasel Bilgi Sistemleri A.Ş.bir YUKSEL_HOLDING_LOGO_23H Holding Kuruluşudur.